Problémy s plísní?V honbě za úsporou energie se naše domy stávají více a více vzduchotěsnými. Bez přísunu čerstvého vzduchu se pak uvnitř našich příbytků sráží voda, která způsobuje problémy s plísní, jež tvoří riziko nejen pro náš dům ale i pro naše zdraví.

Není snad nic více frustrujícího než obětovat našemu bydlení moře času, peněz a úsilí, abychom jej udrželi v perfektním stavu a nakonec byli odměněni výskytem plísně.

Naneštěstí, plíseň se může objevit ve kterékoli části domu. Plíseň není pouze záležitostí koupelen, ale často se může usadit okolo oken, za nábytkem, na zdech, podlaze, na stropě, na dveřích či dokonce na matracích. Plíseň se dokonce může zabydlet ve vašem šatníku, na vašem oblečení, botách a kabelce.

Kromě toho, že vám plíseň zničí vaši garderobu, existuje stále více důkazů, které naznačují, že má neblahý vliv na vaše zdraví. Nejen, že může způsobovat bolesti hlavy a dýchací obtíže, ale také nevolnost a pocit vyčerpanosti. A aby toho nebylo málo, plíseň je známý alergen pro svou dráždivost. Bylo zjištěno, že bývá spouštěčem dýchacích problémů a astmatu.

Co způsobuje plísně?

Obvyklým podezřelým za vznik plísně v domě bývá přetrvávající srážlivost vody. Dlouhodobá srážející se vlhkost je často doprovázena tmavou plísní. Nevzhlednou houbou, která se zabydluje okolo okenních rámů, dveří, na zdech či nábytku. V nejhorším případě se usadí na věcech uvnitř skříně nebo na oblečení v šatníku.

Nesprávně provzdušněná domácnost bude náchylná jak ke srážení vlhkosti, tak ke vzniku plísní. Ty se šíří vzduchem jako mikroskopické výtrusy, které vyhledávají příhodné prostředí pro život. Tím je samozřejmě typicky vlhké prostředí jako například koupelna, sklep nebo půda.

Jak se navždy zbavit plísně?

Pokud je vaše domácnost náchylná ke vzniku plísní důsledkem vysoké vlhkosti a srážlivosti vody na zdech, je důležité porozumět tomu, že bělidlo ani jiné domácí čisticí prostředky nejsou efektivními způsoby jak se plísně zbavit. Plíseň se nevyskytuje pouze na povrchu, ale je „zažraná“ do hloubky. Pokud vydrhnete plíseň savem z povrchu zdi, bude se dál šířit do hloubky skrze zdivo.

Pokud přetrvávají vážné či trvalé problémy se vznikem plísně, měli byste ihned zjistit, proč se vlhkost uvnitř vašeho obydlí tvoří. Jakmile se vám podaří tuto skutečnost identifikovat a vyloučíte všechny příčiny pronikání nebo kumulace vlhkosti v bytě, už není obtížné se plísně nadobro zbavit.

Zkondenzovaná voda se v bytě vyskytuje jako přímý důsledek slabé nebo neadekvátní ventilace. Jakmile se podaří neduhy s ventilací správně vyřešit, neměla by se v pokojích nadále objevovat.

Prana disponuje ventilačními systémy navrženými tak, aby problémům s plísněmi a kondenzací vody předcházely.

Zařízení přivádí čerstvý vzduch očištěný od nečistot do vaší domácnosti. Šetrně ji ventiluje a udržuje v ní zdravé a svěží prostředí po celý rok. Jsou snadno a rychle instalovatelné a neměly by vyžadovat žádný zásah do stavby.

background

Potřebujete poradit?

Ano, potřebuji

Nebo podívejte se a naše produkty